Son Dakika Haberler

TADEKA’DAN “ÂŞIK VEYSEL ANMA GECESİ”

TADEKA’DAN “ÂŞIK VEYSEL ANMA GECESİ”
Okunma : 35 views Yorum Yap

TADEKA’DAN “ÂŞIK VEYSEL ANMA GECESİ”

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Tarsus’a Değerler Katanlar Kurulu’nun (TADEKA) düzenlediği programda ölüm yıl dönümü dolayısıyla halk ozanı Aşık Veysel anıldı.

 

St. Paul Anıt Müzesi’nde gerçekleşen “Dostlar Beni Hatırlasın-Âşık Veysel Anma Gecesi’ne konuşmacı olarak emekli Devlet Türk Halk Müziği Şefi ve Halkbilim Araştırmacısı Dr. Halil Atılgan ile Gazeteci-Yazar Uğur Pişmanlık katıldı.

 

Programda şef Sait Döşkaya yönetiminde, Sivas Devlet Türk Halk Müziği Sanatçıları Gizem Samsa, Cafer Üvenç ve Mehmet Ali Ünalmışer, Aşık Veysel’in unutulmaz eserlerini seslendirdiler.

 

Büyükşehir Belediyesi Kent Katılımı ve Sivil Toplum ile İlişkiler Şube Müdürü Başar Akça, etkinliğin gerçekleşmesinde emek harcayan herkese teşekkürlerini iletti.

 

Akça, “Âşık Veysel, uzun yıllar önce bu topraklardan da geçti. O’nu burada anmak gerçekten çok anlamlı. Böylesine güzel bir programda hep birlikte olmaktan da çok mutluyuz” dedi.

 

Seslendirilen eserlere katılımcılarında eşlik ettiği program sonunda konuşmacılar Dr. Halil Atılgan ve Uğur Pişmanlık ile Sivas Devlet Türk Halk Müziği Sanatçıları’na plaket verildi.

 

Programı Tarsus Müze Müdürü Doğukan Bekir Alper, TADEKA üyeleri ve sanatseverler büyük beğeniyle izledi.