Son Dakika Haberler

ÖZDEN BAŞARILI, AZİMLİ VE YARDIMSEVER

ÖZDEN BAŞARILI, AZİMLİ VE YARDIMSEVER
Okunma : 88 views Yorum Yap

 

Benim Gözümle Gezelim isimli kitabı ile okuru adeta seyahat turlarına çıkaran, anlatımıyla rehberlik yapan ve unutulmaz kareleriniz olmasına öncülük eden Özden Aşar COŞAR dur durak bilmiyor. Yazıyor, geziyor, gördüğünü anlatıyor ve bunları yoğun bir tempoyla yaparken hayatlara dokunmayı ihmal etmiyor. Bir çok sosyal projeye katılan Özden Aşar COŞAR şimdi UKAMED derneği ile sosyal hayattan kopmuş yaşamalara fırsat veriyor. Madde bağımlılığı ve kötü alışkanlığın esiri olmuş tüm herkes için çabalıyor ve onları o bataklıktan çıkmak için elinden geleni yapıyor.

Öncelikle sizi tanımak isteriz. Özden Aşar Coşar kimdir?

İsmim Özden AŞAR COŞAR. Her şeyi saatlerce anlatabilirim ama kendimi anlatırken biraz zorlanıyorum galiba. Tokat doğumluyum ve Bursa’nın en gözde ilçesi İznik’te yaşıyorum. Kendim için eğitimci, yazar ve gezgin diyebilirim. Hayatı, yaşamayı ve üretmeyi seven bir eğitimciyim. Galiba biraz da meraklıyım. Bu yüzden bir çok alanda aktif olarak yer alıyorum. Tiyatro ve drama eğitimleri alıp çeşitli tiyatrolarda rol aldım. Çeşitli mecralarda köşe yazarlığı yapıyorum, bunun yanı sıra gezi programı yapıyorum ve bir çok sosyal sorumluluk projesinde de yer alıp bu merakımı eğitim için kullanmaya çalışıyorum.

Gezmek isteyenlerin elinde bulundurduğu Benim Gözümle Gezelim adlı kitabını İznik Kaymakamlığı, Emniyet Müdürlüğü ve belediyeye hediye eden Özden Aşar COŞAR, UKADEM çalışmalarını kapsamlı bir şekilde yürütmek için onlarla da istişare etti. Uzun süren görüşme sonucu onların da desteğini alan Coşar bu gelişmeyi şöyle anlattı: “ Daha çok gence, daha çok insana ulaşıp hayatlarını kurtarmak için belediye, emniyet ve kaymakamlıktan da desteğimizi aldık. Onların da büyük özveri ile katkı sağlaması bizi hem mutlu hem de onure etti. Ne diyelim; yılmıyoruz, yıkılmıyoruz ve çalışarak hayatlara dokunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”