Son Dakika Haberler

ÇOCUKLARINI ÇALIŞTIĞI İŞYERİNE BIRAKAN KADIN ORTADAN KAYBOLDU

ÇOCUKLARINI ÇALIŞTIĞI İŞYERİNE BIRAKAN KADIN ORTADAN KAYBOLDU
Okunma : 80 views Yorum Yap

ÇOCUKLARINI ÇALIŞTIĞI İŞYERİNE BIRAKAN KADIN ORTADAN KAYBOLDU

 

 

Adana’da annesinin ‘Sizi 10 gün sonra gelip alacağım Mersin’e gidiyorum’ diyerek daha önce çalıştığı kebapçı dükkanına bıraktığı 3 çocuğu babasıda istemeyince, çocuklar devlet korumasına alındı. Anne Nurcan K.’a ise halen ulaşılamadı.

 

 

 

 

 

 

 

Nurcan K. (30) ve Sabahattin D. (32) çifti, 6 sene önce ayrıldı. Çiftin bu evlilikten Doğa (12), Yasin (10) ve Elif (7) isimli çocuklarının velayeti ise anne Nurcan’a verildi.

 

Anne Nurcan, sabah saatlerinde 3 çocuğunu merkez Seyhan ilçesine bağlı Kıbrıs Caddesinde Şaban Erkek’e ait eskiden çalıştığı kebapçı dükkanına götürdü. Anne , çocuklarına ise ‘Sizi 10 gün sonra alacağım. Mersin’e gidiyorum’ diyerek ortadan kayboldu.

 

Ayrıca Nurcan K., iş yeri sahibi Erkek’e ayrıldığı eşinin çocukları almaya geleceğini söyledi.

 

Kadının dükkandan ayrılması ve çocukları almaya kimsenin gelmemesi üzerine Şaban Erkek, aile fertlerine ulaşmaya çalıştı. Aileyle irtibat kuramayan Erkek, durumu polise bildirdi. Çocukların ebeveynlerine ulaşamayan ekipler, çocukları Çocuk Şube Müdürlüğüne götürdü.

 

Çocuklar daha sonra Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerince korumaya alındı.

 

Ekipler burada baba Sabahattin D.’ye ulaştı ve Baba çocukları almak istemediğini beyan etti. Bunun üzerine çocuklar Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü kontrolündeki bir yurda yerleştirildi.

 

Anne Nurcan K.’a ise halen ulaşılamadı.