Son Dakika Haberler

TUNCAY GENGEÇ: UYUŞTURUCUYA KARŞI BURADAYIZ

TUNCAY GENGEÇ: UYUŞTURUCUYA KARŞI BURADAYIZ
Okunma : 119 views Yorum Yap

TUNCAY GENGEÇ: UYUŞTURUCUYA KARŞI BURADAYIZ

 

Tarsus’ta kurulan ve kısa sürede toplum tarafından takdir toplayan Musalla Gücü önemli bir farkındalığa imza attı.

 

Musalla Gücü Futbol Takımı Başkanı İş İnsanı Tuncay Gengeç’in öncülüğünde , Tarsus Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Büro ile ”En İyi Narkotik Polisi Anne” toplantısı düzenledi. Güney Mezarlığı Taziye evinde yapılan toplantıya çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Yeşil Mahalle halkının yoğun katılım gösterdiği toplantıda konuşan Narkotik Polisleri çocukların korunmasında en büyük etkenin Anneler olduğunu anlattı. Toplantıya Avukat Derya Özinç’te katılarak bazı hukuki bilgiler paylaştı.

 

Son günlerde Tarsus Emniyeti tarafından yapılan başarılı operasyonlarda zehir tacirlerine geçit verilmezken, operasyonların dışında oluşturulan ekiplerde mahalle mahalle gezerek topluma uyuşturucunun yarattığı toplumsal travma hakkında bilgiler verip uyarılarda bulunuyor.

 

Spor kulübün kurma aşamasında yaptıkları toplantılarda, toplumsal konulara ses olmaktan asla çekinmeyeceklerini konuştuklarını ve bu yönde karar aldıklarını, Gazete sahibimiz Cihan Kezer’e aktaran İş İnsanı Tuncay Gengeç ” Bu mahalle bizim ailemiz. Her koşulda bir ve beraberiz. Özellikle uyuşturucuya karşı dimdik yan yana yürümekten dolayı da mutluyuz. Bugün burada yapılan toplantı için çeşitli baskılar gördük ama biz devletimizin öncülüğünde, ortak sağduyu ile hareket ederek Uyuşturucuya karşı duruşumuzu sürdüreceğiz. Sadece kendi mahallemizde değil, Tarsus’un ve Türkiye’nin bir çok yerleşim yerinde uyuşturucunun ticaret aracı olarak kullanıldığını görüyoruz. Biz önce kendi mahallemizde böyle bir etki yaratmak istedik ve Uyuşturucuya karşıyız sloganıyla sesimizi yükseltiyoruz. Emniyet mensuplarımıza bugün verdikleri destek için teşekkür ediyoruz. Bütün mahalleyi ve annelerimizi bu çığlığa ortak olmaya çağırıyoruz’ ‘dedi.

 

KAYNAK HABER

CİHAN KEZER

Tarsus Akdeniz Gazetesi