Son Dakika Haberler

MERSİN’DE ÖZ KIZINA CİNSEL İSTİSMARDA BULUNAN BABAYA, TEKRAR 30 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ

MERSİN’DE ÖZ KIZINA CİNSEL İSTİSMARDA BULUNAN BABAYA, TEKRAR 30 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ
Okunma : 96 views Yorum Yap

MERSİN’DE ÖZ KIZINA CİNSEL İSTİSMARDA BULUNAN BABAYA, TEKRAR 30 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ

Mersin’de kızı Melike T.’ye (30) cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla 30 yıl hapis cezası Yargıtay’ca bozulan Mustafa T. (56) yeniden hakim karşısına çıktı. Yerel mahkeme, Yargıtay’ın bozma gerekçesine karşın Mustafa T.’yi yine 30 yıl hapis cezasına çarptırdı. Duruşma çıkışında açıklama yapan Melike T., hukuk mücadelesinden vazgeçmeyeceğini söyledi.

Mersin’de Mustafa T.’nin kızı Melike T.’ye 2014 ile 2019 yılları arasında defalarca zor ve tehdit kullanarak cinsel saldırıda bulunduğu, kızının 2015 yılında çocuk dünyaya getirdiği, 2019 yılında Cumhuriyet Savcılığına yapılan ihbarla ortaya çıktı. Tutuklanan Mustafa T. hakkında kızına karşı ‘nitelikli cinsel istismar’ suçundan Mersin 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Duruşmada Melike T., ilk cinsel saldırının 2014 yılında, babasıyla birlikte gittiği Silifke ilçesindeki bir yazlıkta gerçekleştiğini, sonraki süreçte de ‘Sana sahip çıkan olmaz. Ortada kalırsın’ gibi tehditler ve fiziki baskılar kullanarak saldırılarına devam ettiğini, annesine ve kardeşlerine zarar vereceği endişesiyle yaşadıklarını kimseye anlatmadığını söyledi. Melike T., hamileliği sürecinde kimseye bir şey anlatmadığını, doğumdan bir süre sonra, ‘çocuk babamdan’ diye itirafta bulunmasıyla olayın ortaya çıktığını ileri sürdü.

YEREL MAHKEME DELİL KABUL ETMEDİ

Sanık Mustafa T., bu fotoğrafların lehinde yorumlanmasını talep etti ancak Mersin 1. Ağır Ceza Mahkemesi, baba kız ilişkisi dolayısıyla aynı evde yaşadıklarını, mağdurun gebelik sırasında da çekilmiş fotoğraflarda gülümsüyor olmasının cinsel saldırı ve tehdit suçunun olmadığı anlamına gelmeyeceğini, mağdurun sanıkla aynı evde yaşamak zorunda olmasından dolayı bu tür fotoğraf çekimlerine sesini çıkaramıyor olabileceğini vurguladı. Mahkeme heyeti, bir genç kadının öz babasıyla kendi isteğiyle cinsel ilişkiye girmesinin hayatın olağan akışına ve fıtrata uygun olmadığını vurgulayarak sanık Mustafa T.’yi zor ve tehdit kullanarak cinsel saldırı suçundan 30 yıl hapis cezasına çarptırdı. İtiraz üzerine dosyanın gönderildiği Adana Bölge İstinaf Mahkemesi 2. Ceza Dairesi de yerel mahkemenin kararını onadı.