Son Dakika Haberler

MERSİN MERKEZLİ 5 İLDE ATEŞİN ÇOCUKLARINA OPERASYON

Mersin Merkezli 5 ilde PKK/KCK'nın şehir yapılanması olan "ateşin çocukları'na düzenlenen operasyonlarda 26 kişi gözaltına alınırken, çok sayıda patlayıcı madde, örgüt dökümanları ve dijital malzeme ele geçirildi.

MERSİN MERKEZLİ 5 İLDE ATEŞİN ÇOCUKLARINA OPERASYON
Okunma : 141 views Yorum Yap

MERSİN MERKEZLİ 5 İLDE ATEŞİN ÇOCUKLARINA OPERASYON

 

Mersin Merkezli 5 ilde PKK/KCK’nın şehir yapılanması olan “ateşin çocukları’na düzenlenen operasyonlarda 26 kişi gözaltına alınırken, çok sayıda patlayıcı madde, örgüt dökümanları ve dijital malzeme ele geçirildi.

 

 

 

 

 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Mersin İl Jandarma Komutanlığı, terör örgütü PKK/KCK’nın şehir yapılanması içerisinde olan ve sık sık örgüte müzahir yayın organları üzerinden kaos ve korku oluşturmak amacıyla ülke genelinde meydana gelen orman yangınları, kundaklama ve sabotaj türü eylemleri gerçekleştirdiğini açıklayan “ateşin çocukları” oluşumuna yönelik operasyon başlattı.

 

Adana, Kütahya, Diyarbakır ve Bingöl’de düzenlenen Mersin merkezli operasyonlarda, 26 şüpheli ikametlerinde yakalandı.

 

Zanlıların yakalandığı adreslerde yapılan aramalarda, yangın çıkarmak amacıyla bulundurulan 226 torpil barut, 20 havai fişek ele geçirilirken, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzemeye incelenmek üzere el konuldu.