Son Dakika Haberler

İNSANLIĞA VE SİYASETE ADANMIŞ BİR ÖMÜR “BEDRETTİN SARPKAYA “

İNSANLIĞA VE SİYASETE ADANMIŞ BİR ÖMÜR  “BEDRETTİN SARPKAYA “
Okunma : 134 views Yorum Yap

İNSANLIĞA VE SİYASETE ADANMIŞ BİR ÖMÜR

“BEDRETTİN SARPKAYA “

 

Sayın Bedrettin SARPKAYA, Tarsus siyasetinin duayeni ve belirleyicisidir. Türk siyasetinde Demirel nasıl bir realiteyse Sarpkaya’da hem Tarsus, hem bölge ve hem de Türkiye siyasetinin bir gerçeğidir. Gerisi lafı güzaftır.

Kendisi gençlik yıllarından beri sosyal demokrat düşünceyi benimsemiş olup, hiçbir zaman yolundan ve ilkelerinden. asla sapmamıştır. Bugün hâlâ Sarpkaya konuşuluyorsa yaptığı hizmetlerin yanı sıra insanlara ve sevenlerine göstermiş olduğu yakın ilgisi, halk adamı olması ve tevazusundandır. Belediye başkanlığı döneminde İnsanı mutlu eden bırakmış olduğu eserleri kadar, görevi bittikten sonra da halk arasında alnı açık başı dik yürümesi de çok önemlidir. İşte bizler bu yüzden Sarpkaya’yı genciyle, yaşlısıyla, siyasete, dost, arkadaş ve insan ilişkilerine yaptığı güzel katkılarıyla seviyoruz. Bu güzel yürekli idealist insanı sevmeye de devam edeceğiz. Kendisi belki bir yazar ya da oyuncu olmayabilir ama tecrübe dediğin zaman işte o kişi Sayın Bedrettin Sarpkaya’dır.

Hani türküde de dediği gibi,

“Bir dost, bir post yeter bana”…

Siyasetin okulunu okumasa da tecrübesi ile ister beğenelim ister beğenmeyelim; Sarpkaya’dan öğreneceğimiz daha pek çok bilgi, öneri, çözüm yolu deneyimlerimiz olacaktır. Hani bir atasözü vardır ya; “bilmiyorsan bir bilene sor” diye. işte Tarsus siyasetindeki o “Bir bilen” kişi Sayın Bedrettin SARPKAYA’ dır. Tarsus’un birinci derecede

Duayen bir siyasetçisi olan Sayın Bedrettin Sarpkaya’nın bilgi, birikim ve deneyimleri ile daha uzun yıllar boyunca şehrimiz insanına hizmet vereceğine ve her zaman yol gösterici, yapıcı ve birleştirici olacağına inanıyorum. Biliyorum ki o övgüleri hiç sevmez. Son derece mütevazıdır. Birisine yardımcı olduğu ve sorununa çözüm bulduğu zaman mutlu olur, o mutluluğunu kimseye belli etmeden içinde yaşar.

İşte bu yüzden diyoruz ki;

Gönülleri kazanmak için yola çıkmış olanın ömrü de uzun olur…

 

Efsane başkanıma sağlıklı ve uzun ömürler diler; saygılar sunarım.❤️‍♀️

 

MEÜ Em.Öğrt. Üyesi Uzman ve Tarsus Belediyesi Meclis Üyesi

Celal TEZEL