Son Dakika Haberler

COŞKUN BESTE YAPMAK VE OKUMAKTAN ASLA YORULMAZ

COŞKUN BESTE YAPMAK VE OKUMAKTAN ASLA YORULMAZ
Okunma : 68 views Yorum Yap

COŞKUN BESTE YAPMAK VE OKUMAKTAN ASLA YORULMAZ

Cihat DÜNDAR, genç müzisyen Coşkun Yorulmaz ile sizin için konuştu. Seslendirdiği eserler ve besteleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Yorulmaz yeni çalışmasını müzik severlerin beğenisine sunacağını söyledi. İkiz kardeşi ile birlikte adım adım ilerleyen genç müzisyen müzik alanına yönelmesinde babasının etkin rol aldığını dile getirdi ve bir itirafta bulundu: “bir düet çalışması söz konusu olsa gönlümden geçen isim Tan Taşçı olur.”

Öncelikle sizi tanımak isteriz. Coşkun Yorulmaz kimdir?

Merhabalar, ben Coşkun Yorulmaz. 1991 doğumluyum. Eskişehirliyim ve Eskişehir’de yaşıyorum. Öncelikle müzik dışında matbaacılık işi ile uğraşıyorum, kendi işim. Bu arada babam Coşkun Sabah’ı çok sevdiği için Coşkun ismini vermiş bana.

Müzik, alanında adım adım ilerliyorsunuz. Sizi müziğe yoğunlaştıran düşünce nedir?

Beni müziğe yoğunlaştıran ilgimi o alana arttıran kişi babamdır. Küçük yaşta babamın udu ile müziğe başladım. Sonrasında kendime bir gitar alarak kendimi geliştirmeye çalıştım.

Müzik hayatınızın tam olarak neresinde yer alıyor sizin için?

Beni müziğe yoğunlaştıran düşünce şudur; aslında günlük hayatımda temel bir ihtiyaç gibi işimin haricinde kopamadığım, sürekli içimde olan bir aşk diyebilirim müzik için.

Çalıp okumak dışında da yetenekleriniz var, beste de yazıyorsunuz. Bestelerinizi yaparken nelerden ilham alırsınız?

Bestelerimi yazarken geçmişte yasadığım duygulardan ilham aldığım oluyor veya anlık hislerimden yola çıkarak da kaleme alabiliyorum.

Düet yapmak istediğiniz sanatçı var mıdır?

Düet yapmak istediğim sanatçılar daha doğrusu bana hitap eden sanatçılar Gökhan Özen, Tan Taşçı, Tarkan, Mustafa Ceceli ama tek bir şansım olsa, bir düet çalışması söz konusu olsa gönlümden geçen isim Tan Taşçı olur.

Müzik alanında hangi konuma gelirseniz hedefinize ulaşmış olursunuz?

Müzik alanında ikiz kardeşim Orkun Yorulmaz ile ilerlemek istiyorum. En büyük destekçim kendisidir. Çünkü çalışmalarımızı onunla beraber sürdürüyoruz. Bir hedef belirlemek gerekirse kendi duygularımı bütün Türkiye’ye anlatabilirsem, şarkılarımı duyurabilirsem hedefime ulaşmış olurum.

Yeni çalışma ve müzik alanındaki planlarınızdan bahseder misiniz?

Şu an yeni bir çalışmamız var. İkiz kardeşim ile beraber bu besteyi seslendirip stüdyo kaydı ile duyurmayı planlıyoruz.