Son Dakika Haberler

CHP TARSUS İLÇE BAŞKANI AV. OZAN VARAL, CUMA PAZARINI ZİYARET ETTİ

CHP TARSUS İLÇE BAŞKANI AV. OZAN VARAL, CUMA PAZARINI ZİYARET ETTİ
Okunma : 78 views Yorum Yap

 

“Biz halkın içindeyiz ve tek yürek birlikte yürümek için varız!

Zam, fiyatlar, kira , enflasyon, mazot, yoksulluk 7’den 70’e herkesin dilinde.

Vatandaş meyve sebzeyi adeta taneyle sayarak, gramla alıyor, pazarcı esnafımız tezgahtaki ürünlerini bitiremiyor, halden pazara gelene kadar yaktığı mazotun maliyetinin artmadığı gün yok!

Bu durumun sebebi, tek adam rejimi, saraylarda yaşayanlardır: Biz düzelteceğiz.” Dedi

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ozan Varal, Mersin Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş. Genel Müdürü Ali Uyan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Belda Boroğlu, Gençlik Kolları Başkanı Adil Bal ve partili yöneticilerle birlikte, Rasim Dokur meydanında kurulan Cuma pazarını gezerek esnaflarla ve vatandaşlarla sohbet etti.

Tarsus Pazarcılar Derneği Başkanı Mehmet Oktay’ın da eşlik ettiği ziyaret sırasında tüm pazarcı tezgahlarını tek tek gezen CHP İlçe Başkanı Ozan Varal, “Türkiye, dünyada tarımsal üretimde kendi kendine yetebilen ender ülkeler arasında yer alıyordu. Fakat, 20 yıllık AKP iktidarının beceriksizliği nedeniyle gelinen noktada patatesin yarım kilo ile satıldığına, elmanın-armudun taneyle satıldığına şahit oluyoruz. Yüksek enflasyon nedeniyle vatandaşın cebinde ki para eriyor, birileri servetlerine servet katarken, geniş halk kesimi fakirleşiyor.

Pazarcı esnafımız özellikle akaryakıt fiyatlarında ki durdurulamayan yükseliş nedeniyle, nakliye konusunda ciddi sıkıntılar yaşadıklarını ve bunu da ürüne tam yansıttıklarında hem tepkiyle karşılaştıklarını hem de vatandaşın alım gücü olmadığından satamadıklarını seslendirdiler.” diye konuştu.

‘Çekilen problemler son bulacak’

Başkan Varal, “Belki de Cumhuriyet tarihinin en derin ekonomik krizini yaşamaya mahkum bırakılmış vaziyetteyiz. Saha çalışmalarımızda bunu net şekilde görüyoruz. Pazaryerinde yaptığımız sohbetler bunun aynası durumunda. Halk tepkili ama yine de umudunu yitirmiyor. Çünkü, 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerin işbaşına gelmesi ve yapılan hizmetler umutları yeşertiyor. Yerelde yakalanan başarı genel iktidarda da yaşanacak ve esnafın, pazarcının, emeklinin, öğrencinin, memurun, işçinin; kısacası herkesin yüzü gülecek” dedi.